Fotogalerie - kulturní, společenské a sportovní akce

 

 

 

Předvánoční posezení a svěcení praporu DH / 27.11.2016
 

Předvánoční posezení k 55. výročí založení Domova Horizont (dříve Ústavu sociální péče pro mládež v Kyjově) se konalo 27.11.2016. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si terapeutické dílny, posedět v kavárničce a prohlédnout si výstavu fotografií. Během kulturního programu vystoupila hudební skupina Domova Horizont, žáci ZUŠ Kyjov a Chasa ze Ždánic. Proběhlo poděkování bývalým ředitelům a vedoucím Ústavu sociální péče pro mládež a Domova Horizont a Milosrdným sestrám z Kongregace sv. Kříže ze Slovenské provincie. Byl požehnán nový prapor Domova Horizont.

 

     

 

     

 

     

 

 

Mše svatá za zaměstnance a uživatele DH / 27.11.2016

 

V neděli 27.11.2016 se u příležitosti 55. výročí založení Domova Horizont (dříve Ústavu sociální péče pro mládež v Kyjově) sloužila mše svatá za zaměstnance a uživatele Domova Horizont. Následovalo předvánoční posezení v Domově Horizont s kulturním programem, kde se mimo jiné světil nový prapor Domova Horizont.

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Turnaj ve stolním tenise - Dvůr Králové n.L. / 18.- 20.11.2016

 

Naši sportovci se zúčastnili turnaje ve stolním tenise ve Dvoře Králové n.L. Tento turnaj se uskutečnil v rámci hnutí speciálních olympiád. V našich barvách získali 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili.

 

     

 

     

 


 

Nadace DRFG –„Všechno začíná setkáním“ / 4.10.2016

 

Dne 4. 10. 2016 se Domov Horizont zúčastnil společenského odpoledne s nadací DRFG.
V průběhu večera vystoupila, také hudební skupina uživatelů Domova Horizont.
Vystoupení našich uživatelů se setkalo s velkým potleskem.

 

     

 

 

Sociální automobil / 26.9.2016

 

Domov Horizont převzal 26. září 2016 do užívání automobil z projektu "Sociální automobil". Předávání automobilu se mimo další vzácné hosty zúčastnil i hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a senátor Zdeněk Škromach. Klíče od automobilu, který bude sloužit našim uživatelů převzal ředitel Domova Horizont ing. Jan Hanáček. Tímto děkujeme všem sponzorům, kteří se podíleli na tomto projektu.
 

     

 

 

Vzácná návštěva / 11.8.2016

 

Dopravní, zdravotní a sociální témata hrála hlavní roli při čtvrteční (11. srpna 2016) pracovní návštěvě hejtmana Michala Haška v Kyjově. Pracovní cestu do Kyjova zakončil návštěvou v našem zařízení.
 

     

 

 

SENI Cup, Toruň, Polsko / 6. - 8.7.2016

 

Uživatelé Domova Horizont reprezentovali Českou republiku na Mezinárodní fotbalové lize pro osoby se zdravotním postižením SENI Cup v polské Toruni od 6.7.- 8.7.2016. Fotbalové ligy se účastnily týmy z Polska, Ruska, Ukrajiny, Litvy, Lotyšska, Běloruska, Slovenska, Česka a Německa. Celá akce byla pod záštitou firmy Bella Bohemia, která se o uživatele a jejich doprovod perfektně starala. Český tým měl na starosti koordinátor prodeje Bella Bohemia pan Martin Křížek, kterému chceme touto cestou poděkovat za péči na turnaji v Polsku.
Byla to velká výzva bojovat o jednu z medailí. Uživatelé šli do každého utkání s vervou a plným nasazením a podařilo se jim vybojovat stříbrnou medaili ve skupině E.
Náš tým hrál 4 utkání. 1. utkání bylo rozřazovací zápas se Slovenskem, který jsme bohužel prohráli 8:0, ale uživatelům to vlilo síly do žil a v dalším utkání se bili jako lvi s Polskem a podařilo se jim uhrát remízu 2:2. Největší radost byla z 3. utkání, kdy jsme vyhráli nad týmem z Polska 4:0. Poslední utkání bohužel nedopadlo tak, jak bychom si přáli a bohužel jsme prohráli 1:3. Kdybychom vyhráli i toto utkání, vezli bychom domů zlato.
Bylo to moc krásné, hlavně ta úžasná atmosféra. Jsme nadšeni z toho, jak kyjovští uživatelé bojovali a šli si za svým cílem vyhrát. Bylo to něco neopakovatelného pro všechny účastníky.
 

     

 

     

 

 

SH Zubří / 6. - 10.6.2016

 

V Zubří u Nového Města na Moravě byl 6. června slavnostně zahájen 41. ročník sportovních her pro mentálně postižené sportovce z Jihomoravského kraje a kraje Vysočina, kterých  ze zúčastnilo 13 zařízení sociálních služeb. Záštitu nad touto velkou sportovní akcí převzal náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Marek Šlapal a ředitel Domova Horizont Mgr. Jan Hanáček.  Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 195 účastníků, z toho 154 sportovců a 37 osob doprovodného personálu. Tato sportovní akce spočívá nejen ve sportovním vyžití uživatelů, ale také umožňuje lidem s mentálním postižením navázat nová přátelství a kamarádství. K tradičním sportovním disciplínám v Zubří patří: běh, skok do dálky, vrh koulí, štafetový běh, orientační závod a pro uživatele s vyšší mírou podpory jsou připraveny závodivé hry. Samozřejmě nechybí turistika po Vysočině a volná večerní zábava. Sportovci z Domova Horizont poctivě trénovali, aby mohli poměřit své sportovní síly se soupeři z jiných zařízení právě v Zubří. A výsledek stojí za to: David Vácha získal 1. místo ve skoku do dálky a v hodu granátem, Oldřich Mrhálek krásné 3. místo v běhu na 300 m. Kyjovský tým sportovců s vysokou mírou podpory získal zlato v závodivých hrách. Na závěr týdne proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů s velkou gratulací ředitele Domova Horizont Mgr. Jana Hanáčka všem zúčastněným sportovcům za perfektní sportovní výsledky, trenérům za jejich přípravu a za velmi vydařenou sportovní akci.

 

 

     

 

     

 

 

 

Den otevřených dveří, návštěva premiéra Bohuslava Sobotky
 / 28.5.2016

 

Domov Horizont v Kyjově pořádal v sobotu 28. května Den otevřených dveří – Letní Den s bohatým kulturním programem.

Den otevřených dveří slavnostně zahájil Mgr. Jan Hanáček, ředitel Domova Horizont. Ve 13.00 hodin navštívil Domov Horizont premiér vlády České republiky Bohuslav Sobotka, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, náměstkyně MPSV Mgr. Zuzana Jentschke Stőcklová, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Marek Šlapal a další vzácní hosté.

V rámci Dne otevřených dveří se mohli návštěvníci seznámit s pracovně terapeutickou činností ve dvou keramických dílnách, dílně dřevařské, košíkářské, tkaní, kreativní, sedaček a multifunkční dílně. K vidění byla ukázka výroby výrobků s možností zakoupení výrobků a vyzkoušení si nejrůznějších technik práce. Otevřena byla muzikoterapeutická místnost a snoezelen. Po celou dobu akce byla v budově školy připravena výstava prezentující aktivity mentálně postižených uživatelů.
Na hřišti probíhal volný kulturní program: vystoupení tanečního kroužku uživatelů Domova Horizont, ukázka dravců, vystoupení mažoretek, aj. Pro zájemce byla také připravena prohlídka zařízení s průvodci.
Celý den si užívali, jak uživatelé, tak i návštěvníci Domova Horizont.
 

     

     

 

 

 

Výstava výrobků v Senátu ČR / 24.5.2016

 

Domov Horizont (dříve bývalý ústav sociální péče pro děti a mládež) v Kyjově pořádal výstavu s názvem Obrazy a výrobky uživatelů Domova Horizont v reprezentativních prostorách Senátu České republiky.

Výstava se konala pod záštitou místopředsedy Senátu České republiky Zdeňka Škromacha.
Výstava byla zahájena slavnostní vernisáží 24. května 2016 v 17 hodin v Chodbě místopředsedů a potrvá do 6. června 2016.

Úvodní slovo na slavnostní vernisáži pronesli Zdeněk Škromach, místopředseda Senátu ČR a Jan Hanáček, ředitel Domova Horizont. Při vernisáži vystoupila také hudební skupina uživatelů Domova Horizont s připraveným hudebním programem.

Vystaveny byly výrobky uživatelů s mentálním postižením, které vznikaly v terapeutických dílnách Domova Horizont pod vedením pracovníků sociální péče. K vidění jsou především abstraktní obrazy, dřevořezba a keramika. Každý výrobek je originálem vyjadřující cit, nápaditost a umění každého uživatele. Terapeutické dílny v Domově Horizont navštěvuje každý den kolem osmdesáti uživatelů a vystavované výrobky jsou jak individuální tak i společnou prací všech, protože každý uživatel se podílel na výrobku určitou mírou zručnosti a dovednosti. V minulém roce výstava probíhala v Předsálí Jednacího sálu Senátu ČR a setkala se pozitivními ohlasy veřejnosti. Věříme, že letošní výstava bude tak úspěšná jako v minulém roce.
 

        

 

        

 

 

Pálení čarodějnic / 28.4.2016

 

     

 

     

 

 

Sportparáda Hodonín / 13.4.2016

 

4. ročník Sportparády Hodonín se velice vydařil. Dopomohlo tomu už jen krásné počasí. Zúčastnili se sportovci z Břeclavi, Skalice, Kyjova, Hodonína. Závody byli napínavé do poslední chvíle kde se museli nakonec zapojit i pracovníci. Naše zařízení se umístilo na krásném 4.místě.

 

     

 

 

Výšlap s KČT / 12.4.2016

 

Už jste se byli někdy podívat na Hlaváčka jarního? Doporučujeme. My jsme si vyšlápli s KČT z Dubňan do Milotic přes přírodní rezervaci Horky, kde tato chráněná kytička roste.

 

     

 

 

Vynášení Morany - vítání jara / 24.3.2016

 

     

 

 

Výstava výrobků v lázních Hodonín / 22.3.2016

 

22.3.2016 se v Lázních Hodonín uskutečnila prezentace výrobků našich uživatelů. Návštěvníci měli možnost vidět výrobu sedaček, které si pak mohli zakoupit. K poslechu a dobré náladě hrála a zpívala naše hudební skupina z Domova Horizont.

 

     

 

 

Výšlap s KČT / 22.3.2016
 

22.3.2016 jsme vyrazili na další výšlap s KČT. Tentokrát jsme se dopravili do Sudoměřic vlakem, pak pěšky kolem Baťova kanálu do Rohatce a zpět vlakem domů.

Provázelo nás jarní sluníčko, ale i místy nepříjemný ostrý vítr. Přesto jsme spokojení.

 

     

 

 

Hokej se zaměstnanci / 18.3.2016

 

     

 

 

Stolní tenis - Víceměřice / 17. březen 2016


     

 

 

 

Velikonoční prodej na JMK / 15. březen 2016


   

 

 

 

7. Dortiáda s Kometou / 12. březen 2016


zkrácený článek ze stránek HC Kometa:
Jako každý rok těsně před příchodem jara uspořádala Kometa velkou soutěž pro milovníky sladkostí a především dortů. Právě kvůli dětem z domovů a dalších institucí se Dortiáda pořádá, což potvrzuje i ředitel projektu Brno a jižní Morava bez hranic Michael Svoboda: „Přihlásilo se nám přes 300 dětí a k nim navíc 100 vychovatelů! To je super. Jsou to lidé, kteří už sedm let patří do našeho vzájemného projektu Jsme jedna rodina. Rekordní výprava přijela z Kyjova. Čítala 67 kamarádů s různým postižením a 24 vychovatelů. Oni řekli krásnou myšlenku, že když už přijedou sníst dorty, zároveň také nějaké přivezou,“ těšilo Michaela Svobodu.

 

     

 

     

 

 

II. reprezentační ples Domova Horizont / 27. únor 2016


Pořadatel: Občanské sdružení rodičů a přátel Domova Horizont
Ples se konal pod záštitou Zdeňka Škromacha, místopředsedy Senátu České republiky a Michala Haška,
hejtmana Jihomoravského kraje.
V programu mimo jiné vystoupili uživatelé Domova Horizont a proběhlo poděkování dobrovolníkům Domova Horizont. K tanci a poslechu hrála hudební skupina Lália muzikanti z Moravy a cimbálová muzika Hudci z Kyjova.
 

 

     

 

     

 

 

Bon Appetit / 24. únor 2016


V rámci programu Bon Appetit jsme na budově C nakoupili společně s uživateli různé mléčné výrobky, které jsme naservírovali formou ochutnávky. Před ochutnávkou jsme si pustili film o zpracování mléka, aby si uživatelé udělali představu o výrobě mléčných výrobků.
 

     

 

 

Turistika s KČT / 23. únor 2016


První letošní turistická vycházka s našimi přáteli z Kyjovského KČT Mapa Brno proběhla 23.2.2016 . Trasu vidíte na fotkách. Bylo nám všem fajn.
 

     

 

 

Maškarní karneval / 17. a 18. únor 2016

 

     

 

     

 

 

Výstava výrobků v knihovně / únor 2016

 

Po celý rok budou vystavovány výrobky uživatelů z dílen v Městské knihovně v Kyjově. Čtenáři se prostřednictvím výstavy mohou seznámit s pracovně terapeutickou činností našich klientů.
 

 

     

 

 

STUDNICE - lyžování / 8. - 12. 2. 2016

 

8. - 12. února 2016 jsme pobývali na chatě Studnice u Nového Města na Moravě. Nedostatek sněhu nás neodradil, využili jsme krásnou přírodu k procházkám a také jsme navštívili místní bazén. Vyzkoušeli jsme závodní tratě v Novém Městě. Na konci turnusu nám přálo i počasí a tak jsme si zazávodili u naší chaty.

 

     

 

     

 

 

 

TURNAJ VE STOLNÍM TENISE / 4. 2 . 2016

 

V Domově Horizont proběhl 16. ročník turnaje ve stolním tenise. Turnaje se zúčastnilo 7 spřátelených zařízení.

 

     

 

 

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ BUDOVY D / 20. 1 . 2016

 

Slavnostní otevření zrekonstruované budovy D. Budova prošla celkovou rekonstrukcí, byly opraveny vnitřní prostory, byla přistavěna veranda a výtah. Celá budova byla zateplena.
 

     

 

     

 

 

PŘEDVÁNOČNÍ POSEZENÍ / 29. 11. 2015

I letos jsme uspořádali tradiční předvánoční posezení pro rodiče a přátele Domova. Posezení oživila kavárnička s výstavou fotografií a naši hosté - Základní umělecká škola, Tragačnice a iluzionista, kterým tímto děkujeme za zpříjemnění dne.

 

     

 

        

 

        

 

 

NÁŠ BETLÉM / 19. 11. 2015

Uživatelé z dřevařské dílny letos nainstalovali dřevěný betlém před hlavní vchod Domova.

 

     

 

 

SH Zubří / červen 2015

 

 

        

 

Prodej a vernisáž výrobků DH / 6. a 7.6.2015

V sobotu 6.6.2015 proběhl v zámecké zahradě zámku v Miloticích prodej výrobků uživatelů Domova Horizont. 7.6. následovala vernisáž, kde zaznělo i pár písniček naší hudební skupiny.

 

        

 

        

 

 

Den otevřených dveří - Letní den / 31.5.2015

 

        

 

        

 

        

 Osvěta pořádaná Domovem Horizont pro žáky ZŠ / květen 2015

Osvěta pořádaná Domovem Horizont pro žáky ZŠ (nyní ZŠ Vracov a Mistřín), jejíchž cílem je zvýšení povědomí o životě lidí s postižením.
Jedná se o pilotní projekt, v rámci kterého jsme v loňském roce oslovili základní školy v okolí města Kyjov, kde má sociální služba Domova Horizont své sídlo. Do tohoto projektu se přihlásilo celkem 7 základních škol a program je přizpůsoben žákům 7. až 9. tříd dle uvážení pedagogů. Jde o interaktivní setkání žáků a uživatelů DH při různých činnostech, jednak v terapeutických dílnách, kde žáci pracují spolu s uživateli, sportovních aktivitách a náhledů na oddělení uživatelů, kde s nimi mohou hovořit a poznávat jejich život.
Moto: „ …. Ano jsme tady, máme hendikep, ale chceme žít, jako vy, máme stejné potřeby, přání i starosti, pojďte se s námi potkat…“

Některé odpovědi na dotaz, co se Vám líbilo:
- jak se o lidi staráte a jste na ně milí
- díky za skvěle připravený program, moc se mi to tady líbilo
- jejich nádherné výrobky např. kočička z keramiky, dřevěné výrobky a mnoho dalších
- že jsou tady všichni milí, rádi si povídají
- líbilo se mi všechno, nic tady nebylo nudné
- hezké pokoje, hřiště, připravování do života, dílny …..
- možnosti např. iPody, výlety, rehabilitace….
- rozmanitost kroužků, prací a celkově věcí, které uživatelé dělají
- že jsou všichni hrozně milí a přátelští
- mohli jsme se poznat s lidmi, kteří jsou a nejsou stejní, jako my……
- jak se zaměstnanci chovají k lidem
- jak si navzájem všichni pomáhají, dobrovolně se učí nové věci a jsou na sebe milí
- jak jsou lidé s postižením milí a pracovníci taky

Některé odpovědi na dotaz, zda se změnil názor na život osob s mentálním postižením po návštěvě Domova Horizont:
- Tato návštěva mě přiměla k zamyšlení nad tím, kdo chci být a jak se chci chovat v budoucnu….
- Překvapila mě šikovnost postižených a to jak jsou společenští. Moc se mi tady líbilo
- Než jsme všichni vešli do domu, měla jsem strach, ale viděla jsem, jak jsou všichni milí a rádi poznávají nové lidi, strach mě přešel. Jsem ráda, že jsem mohla takové lidi poznat
- Jsou to hrozně milí a kamarádští lidé. Ze začátku jsem se jich bála, ale teď vím, že mnozí jsou hodnější, než „normální lidé“


        

 

        

 

 

 

PÁLENÍ ČARODĚJNIC / 30. duben 2015

Letošní pálení čarodějnic se v domově zorganizovalo na popud nového ředitele domova pana Mgr. Jana Hanáčka, kterému tato tradiční lidová veselice chyběla v součtu kulturních akcí konaných pro klienty domova a jejich hosty.
Přípravy na tuto akci probíhaly dlouho předem a zapojilo se do nich mnoho pracovních týmů, od vychovatelů přes pracovníky v přímé péči, instruktory dílen, pracovníky údržby až po zaměstnance kuchyně. Také pan ředitel přispěl svou „troškou“ do mlýna a to v podobě selete na rožnění, což byla pro mnohé klienty vítaná novinka. Všem zmíněným patří poděkování za dobře odvedenou práci, která měla ještě sympatický vedlejší efekt – všechen ten mumraj vedl k příjemné a uvolněné atmosféře v domově a stmelení vztahů všech zúčastněných.

 

        

 

        

 

 

 

VÝSTAVA VÝROBKŮ V SENÁTU ČR / 3. březen 2015

 

Dne 3. března 2015 v 17 hodin se v Předsálí Jednacího sálu Senátu České republiky konalo zahájení výstavy výrobků uživatelů Domova Horizont. Záštitu nad touto akcí převzal místopředseda Senátu Zdeněk Škromach. Uživatelé Domova Horizont zde budou vystavovat své obrazy, keramické výrobky a výrobky ze dřeva do 15. března 2015.

 

        

 

        

 

 

I. reprezentační ples DH / 21. únor 2015

 

Občanské sdružení Domova Horizont a Domov Horizont pod záštitou Zdeňka Škromacha, místopředsedy Senátu České republiky a Michala Haška, hejtmana Jihomoravského kraje uspořádali ples Domova Horizont. Na programu byla polonéza našich uživatelů, ocenění dobrovolníků, vystoupení tanečního kroužku a bohatá tombola.

 

        

 

        

 

 

Další fotografie naleznete i v jednotlivých sekcích našich internetových stránek. Jedná se především o fotografie dílen a fotografie aktivizačních činností.

Samostatnou sekcí je fotogalerie Domova Horizont - naše zařízení a vybavení.