Ohlasy veřejnosti

Dobrý den, pane řediteli,

omlouvám se za nevyžádaný email, jezdím k Vám do Domova Horizont za synem Patričkem M. již celých neuvěřitelných 25 let…. Musím Vám upřimně a srdečně  s pokorou poděkovat za úžasnou péči. Do Kyjova je od nás značná vzdálenost, jedu 3.5 hodiny k Vám a stejný čas zpět, ale nikdy mne nenapadla myšlenka hledat umístění mně snadněji dosažitelné, z důvodu spokojenosti Patrička, který je v Horizontu doma. Přiznám se, že i já se cítím po všech letech u Vás jako „doma“. Jezdím k Vám opravdu moc ráda. Neustále zvyšujete již vysoko nastavenou laťku a moc, opravdu moc se mi líbí prostředí, zahrada, zvířátka venku v domečku, pro ostatní uživatele několik různorodých dílen, /dřevařská, tkalcovská, kreativní, multifunkční, košíkářská, keramická aj./ pro imobilní uživatele těžko uvěřitelné Snoezelen, zooterapie, muzikoterapie, canisterapie aj.

Neuvěřitelné, co vše existuje pro usnadnění života handicapovaným. Chtěla bych Vám alespoň touto cestou srdečně poděkovat, všem zaměstnancům Domova Horizont, skvělým sestřičkám, p. Sotolářové, p. Horatiusové, milým pečovatelkám, /neznám jejich jména, ale potkáváme se/ zaměstnancům administrativy, sociálním pracovníkům, jmenovitě Mgr. Kameníkovi, za vytvoření „Domova“. Je u Vás opravdu „milo“. Ještě jednou velké díky, díky Vám je Patriček, i když  ve svém světě, spokojený. A já, napříč nepřízní osudu, klidná, že je v dobrých rukou.
     S úctou Machalová Pavla

Dobrý den,

dne 4.7.2019 dopoledne jsme zasahovali ve Vámi vedeném ústavu u pacienta v kritickém stavu. Vzhledem k tomu, že posádky záchranné služby z Kyjova byly vyjeté u jiných pacientů, jela k tomuto případu naše posádka ze základny v Hodoníně. Proto byl delší čas  do našeho příjezdu k pacientovi v kritickém stavu a proto musel personál na pracovišti poskytovat urgentní péči po delší dobu, než jsme pacienta převzali do naší péče.

Personál pod vedením vrchní sestry Horatiusové Kateřiny pracoval naprosto profesionálně a poskytl vysoce odbornou a fyzicky značně vyčerpávající péči pacientovi Vašeho zařízení. Zajistili mu kvalitně vedenou resuscitací životní funkce a tyto životní funkce se jim podařilo částečně obnovit. Bez jejich péče by tento pacient neměl žádnou šanci. Navíc byla perfektně zorganizovaná i příjezdová trasa, která nám byla předem hlášena a na které nás čekalo několik lidí, kteří nás navedli k určenému pavilonu. Vyjádřil jsem jim pochvalu přímo na místě a chtěl bych touto cestou informovat i Vás a požádat o předání opětné pochvaly všem zasahujícím.

Děkuji a jsem s pozdravem, MUDr. Vladimír Salášek

Vážená paní Horatiusová,

velice mne potěšil Váš dopis, ve kterém vyslovujete poděkováni za profesionální zásah a empatické chování k uživateli Domova p. D. dne 4.7.2019 posádce výjezdového stanoviště Hodonín.

Ráda jsem Vaše poděkováni tlumočila dotyčným zaměstnancům MUDr. V. Saláškovi, A. P. Špačkovi Bc, DiS, MBA a p. L. Vráblíkovi. Toto poděkováni bude založeno do jejich osobního spisu.

Přeji Vám pevné zdraví.
S úctou P. Kotásková, Vrchní sestra ÚO Hodonín, ZZSJmK      8.7.2019

Reakce na Den otevřených dveří z 1.6.2019
Nyní jsem měla takové období návštěv dnů otevřených dveří. Byla jsem se podívat v lázních Ostrožská Nová Ves, na stanici záchranné služby ve Veselí nad Moravou, ale nejvíc mě chytla za srdce návštěva na dni otevřených dveří v Domově Horizont Kyjov. Když jsem viděla obyvatele tohoto domova – postižené lidičky jak se umí bezprostředně a bezstarostně mezi sebou bavit a užívat si zábavné odpoledne jako jedna rodina se svým nacvičeným programem za pomoci dobrovolníků, v tu chvíli jsem nechápala, proč se lidi zabývají a rozpitvávají takové různé zbytečnosti a hlouposti třeba ze světa celebrit, kdo s kým, co si vezmou na sebe apod. Moc se mi líbilo jak si umí mezi sebou navzájem podle svých možností pomáhat. Tuto návštěvu bych doporučila všem chronickým stěžovatelům a pesimistům, všem kdo nevidí na každém dni i maličkost, ze které mohou mít radost a těšit se na každý den, všem, kdo se zabývá zbytečnýma malichernostmi. Klobouk dolů všem dobrovolníkům a pečovatelům, za mě si zaslouží velký obdiv a úctu jak všichni obyvatelé tohoto domova, tak všichni ti , kteří se o ně celodenně a s láskou starají. Protože je to, jak jsem viděla dost náročná práce jak po fyzické, tak po psychické stránce, je to práce k nezaplacení. A přeji všem hodně sil a elánu.
         Studio zdraví lymfomasáže Strážnice 

Vážený pán Hanáček, ředitel Domova Horizont

Celou Vánoční dobu krášlil náš kostel betlém, zapůjčený z Vašeho domova. Množství lidí se potěšilo  krásou betlému, ale zvláště tím, že byl vyroben chlapci z Vašeho domova. Vedoucí dílny p. Milan Iszó, má ke klukům otcovský přístup a bylo vidět, jak jsou usilovní a z práce nadšení.
Osobně mám ke Kyjovu vztah, vždyť jsem působil 7 let jako farář ve Vracově, Vlkoši, Skoronicích a několikrát v týdnu jsem do Kyjova jezdil.
Moc se z Vaší práce těším.
Jménem všech lidi Vám ze srdce děkuji za betlém a přeji Vám, Vaší rodině, zaměstnancům, obyvatelům i celému Domovu Horizont, Boží požehnání.

S úctou P. Anton Kasal, farář                                V Boršicích 14.1.2019

Vážený pane řediteli,

dovolte mi, abych poděkoval Vám a vašim uživatelům z Domova Horizont pod vedením Milana Izsó za vyřezání betlému, jež se stal součástí veřejného prostoru pod vánočním stromem. Byl představen na zpívání dne 23.12.2018. Akce se zúčastnilo kolem 200 lidí. Betlém byl obdivován a všem vykouzlil úsměv na tváři. Za to patří velké poděkování!

Do všech dnů 2019 přeji hlavně pevné zdraví, lásku a pokoj v srdci Vám i všem Vašim blízkým, hodně štěstí a úspěchů.

S úctou Bc. Libor Orság, starosta obce Hýsly                2.1.2019

Vážený pane řediteli,

chtěla bych touto cestou poděkovat všem pracovníkům Domova Horizont. Jak celému ředitelství, ekonomickému úseku, vedoucím pracovníkům, zdravotníkům a pracovníkům v přímé péči.
Ve vašem Domově má již roky svůj domov můj vnuk Lukáš S. Při pravidelných návštěvách i při pobytech Lukáška doma vidím jak je práce u tak postižených namáhavá a mnohdy vyčerpávající. Zvláště bych chtěla poděkovat pracovníkům z oddělení B1 za jejich práci, za jejich vzornou péči ať přímou – kolem běžného života, tak zdravotnickou – zajišťující zdraví klientů, i výchovnou, která podněcuje klienty k aktivním činnostem. Pro mne je velmi důležité vědět, jak je o Lukáše postaráno a vidět jak je spokojeny, v dobré náladě a jak se v rámci možnosti zapojuje do života.
Chtěla bych se podělit o radost z toho, kolik možností poskytujete všem vašim uživatelům (i těžce postiženým) pro zpestření svého osobního i kolektivního života – sportovní akce, besídky, tábory, diskotéky, ples a spousty jiných aktivit.
Ještě jednou velký dík všem pracovníkům s přáním pevného zdraví, pevných nervů, spokojenosti v osobním i pracovním živote.

Se srdečným pozdravem Hochmanova Božena.

Vážený pane řediteli,

chtěli bychom Vás požádat, zda by jste mohl touto cestou poděkovat Vašemu zaměstnanci panu Kameníkovi za velmi dobrou spolupráci s námi a to nejen v loňském roce. Velice oceňujeme jeho ochotu a vstřícnost nám vždy poradit a pomoci, jak při vyřizování nutných dokumentů tak i dotazů a hlavně jeho přístup k nám. S úctou a s dodatečným přáním do tohoto roku hlavně hodně zdraví, spokojenosti a pohody
                 manželé Leixnerovi

Kopie z Facebooku:
Burgr’s Club Lednice
20. května 2019
Dnes žádné fotky burgerů, dezertů a čerstvě vyuzených slanin.. dnes “krátké” pondělní zamyšlení a jeden příběh..
Dnešní doba je zvláštní a v gastronomii je tento nešvar ještě tak nějak víc viditelný. Poslední dobou se nám zdá, že se někam pomalu vytrácí základní lidská slušnost, tolerance a empatie. Jsme lidé nedokonalí a omylní, děláme chyby, napravujeme je, poučujeme se z nich..
…A teď k věci…
v tomto, pro nás někdy nepochopitelném BC světě,se nám před pár dny zjevil anděl… V pátek přišla do naší restaurace skupina mentálně postižených lidí se svými pečovatelkami. Hlasitě pozdravili ( tak jak se sluší a patří), paní pečovatelky se nejprve zeptaly jestli k nám můžou? – jasně musí!!!( …prý se jim často stává, ze je v restauracích nechtějí)..?? Sedli si k velkému stolu, pochutnávali si na burgerech a byli úžasní a moc milí a v tom se to stalo… cizí paní ( asi anděl ) od
vedlejšího stolu se zvedla, šla k baru a jen tak zaplatila útratu za celou tuhle skupinu a odešla… prý za to, že jsou tak úžasní a jako vděk, že jí bylo dopřáno mít zdravé děti.. když to pak zjistily paní pečovatelky dojalo je to k slzám ( aby taky ne, když se setkávají spíše s opačným přístupem..) a nás také.. a to nás inspirovalo k napsání tohoto příspěvku a výzvě pro všechny, kdo ho čtete- prosím, udělejte dnes nějaký dobrý skutek! My do toho jdeme taky!
Paní děkujeme za inspiraci a za připomenutí, že andělé jsou pořád mezi námi..  a vy ostatní, až zamáčknete slzu, pomožte nám tuto neskutečnou ženu najít, chceme jí dát alespoň láhev dobrého vína.. Díky, Váš BC team

Domov Horizont Kyjov
23. května 2019
V pátek 17.5. byly naše pracovnice s uživateli na výletě v zámku Lednice. Procházeli se parkem a na občerstvení zašli do restaurace „Burger´s Club Lednice“. Byly nadšené ze vzorného a ochotného přístupu obsluhy, která nepovažovala žádný jejich požadavek za problém. Největší překvapení je ale čekalo, když chtěly zaplatit. Slečna, která je obsluhovala jim oznámila, že účet za jídlo a pití za ně zaplatila neznámá paní, která seděla ve vedlejším boxu…..O tom, jak to na naše pracovnice zapůsobilo, napsal moc pěkně a zcela přesně BC :-). Pracovnice byly neskutečně dojaté a překvapené a ohromně je mrzelo, že jí nemohly  poděkovat…..S takovým přístupem se opravdu nesetkávají, nehledě na to, že jim bylo sděleno, že jejich poslední objednávka, káva, je na účet podniku.
Za Domov Horizont nám nezbývá než obrovsky poděkovat jako neznámé paní, tak kolektivu pracovníků BC. A přestože je nám jasné, že když někdo udělá takový skutek, tak nestojí o medializaci své osoby, tak bychom jí přesto rádi vzkázali, že pokud se rozhodne do BC opět zajít, tak kromě láhve dobrého vína od BC 🙂 ji tam bude čekat i poděkování od naší organizace, několik výrobků našich uživatelů.
Ještě jednou děkujeme a Váš skutek je potvrzením toho, svět kolem nás vytváříme svými skutky a že život umí někdy neuvěřitelně krásně překvapit.

From: jana foralova
Sent: Sunday, February 22, 2015 9:02 PM
To: reditel@horizontkyjov.cz
Subject: Poděkování za ples
Dobrý večer pane řediteli,
nejprve bych Vám ráda poděkovala za velmi vydařený ples, na který jsem se vypravila s
manželem. Měli jsme možnost sedět u stolu s panem poslancem Uhlíkem a pracovnicemi z
oddělení B1. Tyto dámy dělaly po celý večer příjemnou společnost nejen nám, ale i klientům
Vašeho domova, se kterými chodily tančit.
Po určitých obavách, se kterými jsme s manželem na ples vyráželi, si dovolím konstatovat, že
zapojení a inkluze Vašich svěřenců v průběhu plesu se zcela zdařily. Sama pracuji v
pomáhající profesi a přednáším sestrám na lékařské fakultě, takže dovedu takovýto přístup ke
klientům ocenit.
V příloze zasílám fotografii z plesu a dovoluji si Vás požádat o její předání.
Děkuji
Jana Foralová

From: Štěpánka Průšová
Sent: Sunday, September 28, 2014 6:51 PM
To: reditel@horizontkyjov.cz
Subject: Pochvala
Dobrý den pane řediteli,
ráda bych touto formou vyjádřila obdiv a pochvalu Vašim klientům za jejich výrobky, které vyrábí v rámci terapeutické činnosti ve Vašich dílnách. Měla jsem možnost si tyto výrobky zakoupit přes svou mámu, která je v domově Horizont zaměstnaná. Jelikož jsem nenašla žádnou jinou možnost jak bych pochvalu vyjádřila, proto píši Vám a doufám, že se nezlobíte a pochvala Vaše klienty potěší.
S přáním hezkého dne
Štěpánka Průšová

v Radějově 25.8.2014
Vážený pane řediteli,
pomalu končí léto a i na naši restaurační zahrádku se začínají opírat podzimní barvy. Je to už skoro měsíc od zajímavé návštěvy v naší restauraci, pořád na ni myslím a dodnes jsem neuměla formulovat tu atmosféru, kterou ve mně návštěva handicapovaných chlapců Vašeho ústavu zanechala.
Snad to nebylo ani sluníčko, co tehdy rozzářilo celou letní zahrádku, snad to byly plavé vlasy tří žen, které přivezly ke stolům vozíčky se třemi chlapci z Vašeho ústavu. S velkou péčí se staraly o svoje svěřence a na celé zahrádce najednou všichni hosté jakoby ožili.
Přijeli k nám cíleně, přijeli se podívat na naše holandská kůzlátka. Bylo vidět, že pro chlapce to byl opravdu zážitek, krmit kozlíky a nechat si je vyskočit na klín. Já jsem zase s velkým obdivem sledovala tři ženy, které podstoupily pro radost chlapcům tak strastiplnou cestu z Kyjova do Radějova autobusem. Když si uvědomím , že musely ve Strážnici přestupovat, vyvážet tři vozíky a zase je nakládat, musím přiznat, že si jejich práce opravdu vážím.
Celá návštěva v konečném důsledku navodila příjemnou atmosféru pro všechny hosty, kteří se k nám v tu dobu přišli občerstvit. Myslím, že každý z nás si v tu chvíli uvědomil toho daru zdraví, jakého se dostalo nám a jiným ne.
Vážený pane řediteli, velmi si vážím práce, kterou vy a Vaše kolegyně vykonáváte a děkuji jim i chlapcům za jejich návštěvu. Kdykoliv nás navštívíte, budete u nás vítáni.
Radomíra Mokrá, restaurace Radějův dvůr

Sent: Monday, June 23, 2014 11:57 PM
To: reditel@horizontkyjov.cz
Subject: poděkování
Dobrý den pane řediteli,
dlouho jsem se rozmýšlela, zda má smysl Vám psát, ale nakonec mi to nedalo spát , a proto sem se rozhodla, přece jenom napsat. V neděli dopoledne jsem náhodou pojížděla vaším městem a zastavila jsem se na krátký nákup v Kauflandu. Vedle stánku se zmrzlinou mě zaujal zvláštní obrázek dvou dívek s
malým pejskem a mužem na vozíčku. Byl to pohled, který mě vzal za srdce. Napadlo mě, že jsou to příbuzné toho pána a vyšly si na zmrzlinu, ale při bližším pohledu jsem si všimla, že jde o muže s mentálním postižením. Děvčata mu zrovna pomáhala posbírat zmrzlinu spadlou na kalhoty s úsměvem a milými slovy a on se při tom od srdce smál. Je to maličkost, já vím, ale nemám často možnost vidět něco takového. Nebyla sem sama, koho ten pohled zaujal, a jak sem pochopila podle slov okolojdoucích, zřejmě znalých poměrů, jednalo se o pána z vašeho domova. Nevím , kdo byly ony dívky, zda příbuzné nebo vaše zaměstnankyně , ale přesto bylo krásné vidět jakou radost dokáže prožívat i takový člověk a je dobře, že tito lidé mají možnost vyjít do společnosti a užít si takovou pro nás samozřejmost jako zmrzlinu z kornoutku a pejska na vodítku. Chtěla bych tímto vzdát hold a dík všem, kteří jim v tomto pomáháte a nám ostatním otevíráte oči. S pozdravem Lidie Čechová z Otrokovic

 

Dobrý den,
velmi ráda bych tímto emailem vyjádřila obrovskou úctu a obdiv třem ženám, pracovnicím Domova Horizont v Kyjově za jejich práci s handicapovanými
chlapci. 19. května jsem cestovala vlakem z Uherského Hradiště do Brna a zde jsem tyto ženy potkala. Poté, co v Kyjově nastoupily do vlaku jsem je zaujatě
chvíli pozorovala a musím konstatovat, že jejich přístup a především starostlivost o tři chlapce byla naprosto úžasná. Nedalo mi to a musela jsem si zjistit odkud jsou a proto jim alespoň tímto způsobem poděkovat za to, jak skvěle svou práci vykonávají.
S pozdravem Petra Hetmánková
Došlo na email ředitele dne 20.5.2014