Psali o nás – rok 2017

Hodonínský deník – říjen 2017

Zábavné odpoledne s Reality GAIA, spol. s r.o.

Ing. František Zapletal, majitel společnosti Reality GAIA, spol. s r.o. připravil společně se svými zaměstnanci a obchodními zástupci pro uživatele Domova Horizont zábavné odpoledne na hájence v Ostrovánkách.

Uživatelé měli možnost vyzkoušet nejrůznější zábavné soutěže např. velké pexeso, překážkové dráhy a další sportovní atrakce. Kdo měl zájem, mohl využít skákací hrad se skluzavkou, trampolínou a další.

Pro uživatele bylo připraveno bohaté občerstvení (grilované maso, cigáro, gulášek a spousta dobrého pití). Kdo chtěl měl možnost se svézt na povoze taženým koňmi po krásném okolí Ostrovánek. Uživatelé si mohli pohladit zvířata (poníka, malé čínské prasátko jménem Roman, ovečky, oslíka, kozy a zkusit si chytit slepici a kohouta). V průběhu odpoledne probíhala ukázka canisterapie, které je mezi našimi uživateli velmi oblíbená.

K tanci a poslechu hrála country kapela ŠUFA, která roztančila všechny zúčastněné.  Domů si všichni uživatelé odvezli tašku plnou dárečků, diplom, medaili a spoustu krásných zážitků. Děkujeme.

Slovácko č.39 – 3. říjen 2017

Rimini již po deváté. V Itálii chytali bronz.

První zářijový týden již tradičně strávili klienti Zeleného domu pohody v Hodoníně, kamarádi z kyjovského Horizontu, rodinní příslušníci a pedagogický doprovod z obou zařízení sociálních služeb v přímořském letovisku Viserba nedaleko města Rimini.

Krásnou inovací našeho pobytu byla návštěva „Miniatur“, v jejich areálu byla k vidění čtyřmetrová Eiffelovka, 3D kino se strašidelným filmem, jízda na dřevěném kmenu tobogánem či vláčkem a spousta dalších perfektních atrakcí, s nadšením řekla paní Hlaváčová maminka klienta ZDP. Na pláži, kde nás vítal usměvavý Gianni, nechyběl oblíbený pétanque, přehazovaná a hlavně chytání bronzu, protože i tentokrát vyšlo ideální počasí. „Umožnilo nám i oddech od sluníčka, kdy bylo zataženo a my jsme si nakoupili na trzích dárečky, a taky pořízení pěkných věcí pro nás. Já jsem si koupila moc pěkné šaty“, svěřila se Klientka ZDP Radka Vávrová. Nemohla samozřejmě chybět ani oblíbená „pizza – párty“, na kterou zvou klienty obou zařízení pracovníci doprovodu. „Tentokrát jsme změnily pizzerii, ale myslím, že vše chutnalo, protože majitel nám vyšel vstříc. Všichni si moc pochvalovali,“ poznamenal pracovník Horizontu Kyjov Radek Machálek. Během večerů nechyběla zábava ve formě diskoték, soutěží a parádního vystoupení, které si přichystali pro kamarády někteří klienti ze ZDP pod vedením pracovnice Simony Jurenové. „I když jsme zde již po deváté, neustále je co objevovat. Zásluhou delegátky se nám podařilo zdarma navštívit Miniatury, kam bychom se vzhledem k finančním možnostem klientů nedostali. Navíc zdravotní vliv podnebí a moře je neoddiskutovatelný,“ podotkla vrchní sestra ZDP Anna Hrušková. Poslední večer pobytu patřil kromě tance také poděkování personálu hotelu a spolumajiteli hotelu Luccianovi. „Personál hotelu se, i přes některé změny v obsazení oproti minulému roku, choval k našim klientům skvěle! Nacházíme zde vždy perfektní, ochotný a empatický přístup a také proto se velmi rádi vracíme.

„Chtěl bych poděkovat vedení cestovní kanceláře KM Travel, personálu hotelu, ale také pracovníkům z Horizontu Kyjov, rodinnému doprovodu a kolegům ze Zeleného domu pohody za zabezpečení bezproblémového chodu po celý ozdravný pobyt. Bez perfektní spolupráce všech by se tahle akce nedala zabezpečit. Pěkné počasí a dobrá parta je základ úspěchu každého pobytu“, uzavřel ředitel ZDP Petr Srnec.

Archiv článků: